domov

p. Ján Fudala pozýva Dubiančanov na športové podujatia

 

p. Ján Fudala je jedným z ľudí, ktorý si radi plnia svoje sny. Jedným z  týchto snov je aj tenisový kurt, alebo nový priestor na športová vyžitie na jeho pozemku. Týmto pozýva Dubiančanov.  Zvlásť s  pozdravom pre svojich ex – kolegov z Košíc heslom : “ Na mňa nemáte  :-)“

Pozvánka na výstavu Heleny Tomečkovej:

 

nitkovanie

 

Helena Tomečková

 

V sále profesora Wlodzimierza Kunza v poľských Gorliciach sa koná výstava Heleny Tomečkovej.Vystavuje textílie, dekoratívne paličkované veci a prútie. “Nezvyknem robiť úžitkové predmety, ja ako výtvarníčka sa rada hrám s farbami,” hovorí. Najradšej má žltú.

Paličkovanie si vyžaduje trpezlivosť. Hmotnosť špendlíkov, ktoré sa pri ňom používajú, býva aj viac pol kila, preto si dovolí tvrdiť, že ide o pracnú techniku. Vykúzliť jednu dekoratívnu paličkovanú záležitosť jej popri robote trvá dva -tri mesiace. Paličkuje po večeroch, pri televízore do druhej – tretej v noci. “Nedá sa od toho odísť. Lebo keď čosi začnem, som zvedavá na výsledok, pretože aj keď si to premyslím a nakreslím, tak finálny výrobok je iný. Stále ho dotváram.” Témy, po ktorých Helena Tomečková siaha, vychádzajú z jej vnútra.

Čítajte viac: